WeatherTech Round Coaster Set - Tan - Set of 12 - 8A12CSTTN
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
WET8A12CSTTN
UPC:
Availability:
This part is back-ordered therefore shipping time will vary.
MPN:
8A12CSTTN
Special Order:
Y
Core Price:
0
Clearance Item:
N
5 customers are viewing this product
Is condensation from cans, bottles and glasses ruining your fine furniture or tabletops? One drink, left to sweat on wood surfaces, can leave damaging water rings that can destroy your expensive furniture. Are you also looking for a versatile, functional and durable coaster to protect your floors from plants or countertops from pots and pans? American Made WeatherTech Coasters are the best way to protect both hard and soft surfaces from damage due to liquid or scratches. Available in five convenient sizes - 4", 6" 8", 10" and 12" (diameters) and three stylish colors - Black, Tan and Grey.
Returns Policy
Shipping
TRANSIT TIMES:
  • Next Day Air - Delivered within 1 Business Day
  • 2nd Day Air - Delivered within 2 Business Days
  • 3-Day Service - Delivered within 3 Business Days
  • Ground - Delivered within 3-5 Business Days
INTERNATIONAL SHIPPING
The layaway lowdown:
  • For online purchases only
  • Down payment: 20%
  • Most lease agreements are for a maximum of 3 months, but can be up to 6 months.
  • 90-day purchase options includes a markup over invoice price
  • You can make payments anytime on your Layaway at PayPal.
  • 5% Cancellation Fees Apply if decide to cancel.